Rreth nesh

Adresa

Antipatrea Hotel
Rruga Antipatrea
5002 Berat, Albania
P: +355 69 8747 009
E: antipatreahotel@gmail.com
W: www.antipatreahotel.com

Perse te na zgjidhni ne?

Hotel Antipatrea ndodhet ne zemer te qytetit te Beratit, i cili eshte nje nga qytetet me te mrekullueshme dhe me terheqese ne te gjithe Shqiperine. Hoteli eshte vetem disa hapa larg nga lagjet e vjetra, Mangalemi, Gorica dhe Kalaja qe jane simbol i te kaluares sone. Ato jane gjithashtu pjeset me te vizituara nga shume intelektuale, diplomate, dhe turiste qe duan te eksplorojne kete pjese te Trashegimise Boterore UNESCO.

Hotel Antipatrea eshte nje ndertese katerkateshe, ne te cilen fasada paraqet arkitekturen origjinale te shtepive te qytetit tone. Struktura e brendshme shpalos nje dizajn antik qe nderthuret ne menyre perfekte me nje teknike te perkryer dhe moderne.

Te gjitha dhomat jane te mobiluara me nje stil te sofistikuar dhe bashkekohor te kombinuara keto me stilin origjinal te gdhendjes me dore te drurit. Cdo pjese e hotelit siguron intimitet dhe ngrohtesi edhe ne saje te ndricimit te pershtatshem dhe mobilimit duke ju permbushur tamam shprehjes "qendroni me ne dhe do ndiheni si ne shtepi".

Arti yne i gatimit paraqet guzhinen tone te vecante qe eshte pjese e dietes mesdhetare dhe ju do prekni kete art te mrekullueshem ketu.